szukaj w zasobach serwisu:
 
Internetowy serwis dla pracodawców osób niepełnosprawnych

Kalkulatory OBPON Szkolenia i doradztwo indywidualne w siedzibie firmy

Dla użytkowników
Kod dostępu:
  
Serwis informacyjny przesyłany na Twoją skrzynkę:
subskrypcja - informacje
 Wadomości
 Biznes informacje
 Szkolenia
 Unia Europejska
KZRSIiSN - informacje
ostatnia aktualizacja informacji: 2013-06-27 08:07:00
powrót do strony głównej działu KZRSIiSN - informacje

Jesteś w dziale: KZRSIiSN - informacje
Drukuj A A A

29.08.2011 - 08:08 KONFERENCJA KZSIiSN: Ocena skutków ekonomicznych i społecznych po 8 miesiącach od wdrożenia niekorzystnych zmian do Ustawy o rehabilitacji i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych… Możliwości zmian prawnych w regulacjach szczególnie dotkliwych dla zakładów Pracy Chronionej oraz zmian w prawie spółdzielczym (8-9 września 2011 r.)


KZR/551/11

Warszawa, dnia 19.08.2011 r.


Szanowni Państwo:
Szanowny Pan/Pani
Prezes Zarządu Spółdzielni
lub innego zakładu pracy chronionej


Zapraszamy na konferencję szkoleniowo-konsultacyjną w dniach 8 - 9 września 2011 roku

pt. "Ocena skutków ekonomicznych i społecznych po 8 miesiącach od wdrożenia niekorzystnych zmian do Ustawy o rehabilitacji i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych... Możliwości zmian prawnych w regulacjach szczególnie dotkliwych dla zakładów Pracy Chronionej oraz zmian w prawie spółdzielczym."

zorganizowaną w Centrum Konferencyjnym WALD przy ul. Połczyńskiej 52 w Warszawie.

Okres kampanii wyborczej jest dobrą okazją do podejmowania działań na rzecz promowania problematyki zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Oprócz szkolenia do udziału w którym zapraszamy, Związek podjął rozmowy z Ministrem Bartoszem Arłukowiczem odpowiedzialnym za problematykę przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i będziemy chcieli doprowadzić do Jego spotkania ze spółdzielcami w drugiej połowie września. Proponujemy również organizowanie takich spotkań lokalnie z kandydatami na posłów i senatorów na terenie Waszych spółdzielni. Deklarujemy również udział przedstawicieli Związku w takich spotkaniach.

Spotkanie na które zapraszamy ma na celu dokonanie pogłębionej oceny wpływu wdrożenia znowelizowanej ustawy o rehabilitacji i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w tym zwłaszcza drastycznego ograniczenia prawa do udzielania tzw. "ulg sprzedażnych" zapisanych w art. 22 ustawy, ograniczenia waloryzacji SOD w latach 2010-2012 oraz likwidacji SOD w odniesieniu do osób uprawnionych do świadczeń emerytalnych. Oprócz analizy propozycji legislacyjnych dających szansę na poprawę sytuacji zatrudnienia chronionego zapoznamy się z najnowszymi propozycjami formułowanymi przez Pana Ministra Jarosława Dudę oraz Prezesa PFRON Wojciecha Skibę, którzy zapowiedzieli swój udział w spotkaniu.

Ponadto będziemy oczekiwali od przedstawicieli strony rządowej przedstawienia harmonogramu zmian regulacji prawnych celem wcześniejszego przygotowania się i prezentacji aktualnej sytuacji prawnej PFRON oraz omówienia zmian w zatrudnieniu osób niepełnosprawnych po 8 miesiącach działania nowych regulacji. Zdaniem środowiska utrzymanie w mocy dotychczasowych regulacji stanowi poważne zagrożenie dla stabilności zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz prowadzi do obserwowanych patologii w udzielaniu ulg z tytułu art. 22 (ustawy o rehabilitacji). Problem ten był wielokrotnie sygnalizowany Panu Ministrowi i Panu Prezesowi PFRON. Mimo braku formalnych uprawnień kontrolnych aparatu PFRON w tym zakresie uzyskaliśmy obietnicę podejmowania takich działań za pośrednictwem aparatu skarbowego. Prosimy więc o szczegółowe i konkretne pisemne informacje dotyczące podmiotów gospodarczych udzielających mimo nowych regulacji prawnych drastycznie wysokich ulg z tytułu art. 22. KZRSIiSN będzie swoimi pismami zwracał się do właściwych władz celem wyjaśnienia sytuacji i powstrzymania tego procederu.

Szkolenie przewidziane jest od dnia 8 września 2011 r. od godziny 13-ej do 9 września 2011 r. do godziny 13-ej i będzie przeprowadzone w Centrum Konferencyjnym WALD ul. Połczyńska 52 w Warszawie (stara trasa wyjazdowa na Poznań).

Organizatorzy, dla osób zainteresowanych (konieczne zgłoszenie), zapewnią dojazd BUSEM spod Dworca Centralnego (zbiórka przy kasie nr 1, na dworcu o godzinie 13.00).

Koszt uczestnictwa w spotkaniu wyniesie 590 zł + 23 % VAT i będzie płatny na miejscu gotówką (ograniczona liczba pokoi jednoosobowych, dopłata 110 zł + 23 % VAT). W przypadku płatności dokonanej przelewem prosimy o zabranie potwierdzenia.

Swoje uczestnictwo wraz z zapotrzebowaniem na przejazd z dworca centralnego - prosimy potwierdzać przesyłając kartę zgłoszeniową na faks: (22) 827-86-80, 828-46-96 lub e-mail: kzrsiisn@poczta.onet.pl


Prezes Zarządu
Jerzy SzreterProgram szkolenia

08.09.2011 r. (czwartek)
13.00 - BUS z dworca centralnego (konieczne zgłoszenie)
13.00 - 14.00 - Zakwaterowanie i rejestracja uczestników
14.00 - 15.00 - Obiad
15.30 - Otwarcie obrad

  • Prezentacja przez uczestników spotkania skutków ekonomicznych po nowelizacji ustawy o rehabilitacji
  • Dyskusja - prowadzący: Prezes Zarządu Jerzy Szreter i przewodniczący Rady Związku Kazimierz Szempliński
17.00 - 19.00 - Spotkanie z Sekretarzem Stanu w MPiPS Jarosławem Dudą Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych i Prezesem Zarządu PFRON Wojciechem Skibą

 

Tematy:

  • Sytuacja prawna PFRON w 2011 i analiza zmian w zatrudnieniu osób niepełnosprawnych od stycznia do sierpnia 2011. Dyskusja nad zmianami w brzmieniu art. 22 ustawy o rehabilitacji i przeciwdziałaniu patologiom.
  • Propozycja harmonogramu i kierunków zmian w ustawie o rehabilitacji w celu zahamowania negatywnych skutków dotychczasowych regulacji. Omówienie planów rządowych w zakresie długofalowej polityki zatrudnienia osób niepełnosprawnych

19.30 - Kolacja.

09.09.2011 r. (piątek)
10.00 - 11.30 - Wypracowanie stanowiska Związku wobec omawianych uregulowań prawnych
11.30 - 12.00 - Podsumowanie szkolenia
12.30 - Obiad


Karta zgłoszeniowa do pobrania


Dodaj swój komentarz:
Wpisz sumę cyfr: 6 i 5

Uwaga!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu zpchr.info i nie ponosi on odpowiedzialności za treść wiadomości. Dodając powyższą wiadomość zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy.

Możesz również skorzystać z kompleksowej obsługi doradczo - konsultacyjnej zadając pytania i uzyskując odpowiedzi od naszych konsultantów. W tym celu zapraszamy do serwisu ReklamaAktualności serwisu    Współpraca    Sondaże
Copyright © Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych