szukaj w zasobach serwisu:
 
Internetowy serwis dla pracodawców osób niepełnosprawnych

Kalkulatory OBPON Szkolenia i doradztwo indywidualne w siedzibie firmy

Dla użytkowników
Kod dostępu:
  
Serwis informacyjny przesyłany na Twoją skrzynkę:
subskrypcja - informacje
 Wadomości
 Biznes informacje
 Szkolenia
 Unia Europejska
KZRSIiSN - informacje
ostatnia aktualizacja informacji: 2013-06-27 08:07:00
powrót do strony głównej działu KZRSIiSN - informacje

Jesteś w dziale: KZRSIiSN - informacje
Drukuj A A A

13.02.2012 - 11:13 Konferencja KZRSIiSN: 'Podsumowanie skutków ekonomicznych i społecznych po roku od wdrożenia niekorzystnych zmian do ustawy o rehabilitacji. ' , 23-24 lutego 2012 r., Warszawa


Warszawa, dnia 08.02.2012 r.

Szanowni Państwo:
Szanowny Pan/Pani
Prezes Zarządu Spółdzielni
lub innego zakładu pracy chronionejZapraszamy na konferencję szkoleniowo-konsultacyjną w dniach 23-24 lutego 2012 roku

pt. "Podsumowanie skutków ekonomicznych i społecznych po roku od wdrożenia niekorzystnych zmian do ustawy o rehabilitacji... Dyskusja na temat zapowiadanych zmian w ustawie o rehabilitacji."


zorganizowaną w Centrum Szkoleniowo Konferencyjnym KZRS "SCH"
przy ul. Odrębnej 4 w Warszawie - Miedzeszyn


Spotkanie, na które zapraszamy, ma na celu ocenę skutków wdrażania zapisów znowelizowanej ustawy o rehabilitacji i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Wprowadzone z początkiem roku 2011 drastyczne ograniczenie prawa do udzielania tzw. "ulg sprzedażnych" zapisanych w art. 22 ustawy, brak waloryzacji SOD na lata 2010-2012, oraz likwidacji SOD w odniesieniu do osób uprawnionych do świadczeń emerytalnych to najpoważniejsze zmiany, które wraz z kryzysem gospodarczym wpłynęły na znaczące pogorszenie kondycji podmiotów zatrudniających osoby niepełnosprawne. Z początkiem roku 2012 weszły i będą jeszcze wchodziły w życie kolejne niekorzystne zmiany dotyczące wysokości dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych. Spotkanie będzie okazją do dyskusji na temat propozycji środowiska w zakresie możliwej nowelizacji ustawy o rehabilitacji.

Zdaniem środowiska utrzymanie w mocy dotychczasowych regulacji oraz kolejne obniżki dofinansowań, przewidziane od 1 lipca br i 1 stycznia 2013r., stanowią poważne zagrożenie dla stabilności zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz prowadzi do wzrostu obserwowanych patologii w udzielaniu ulgi sprzedażnej i wyłudzaniu dofinansowań na osoby niepełnosprawne ze schorzeniami specjalnymi. Problem ten był już wielokrotnie sygnalizowany Panu Ministrowi i Panu Prezesowi PFRON. Poruszony będzie również temat strategii "Polska 2030" w zakresie długofalowej polityki zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Udział w spotkaniu zapowiedzieli Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych - Pan Minister Jarosław Duda, oraz Prezes PFRON Wojciech Skiba. Ich obecność pozwoli bezpośrednio przekazać wypracowane wspólnie postulaty legislacyjne środowiska oraz zapoznać się z zamierzeniami Resortu w tym zakresie.

Szkolenie przewidziane jest od godziny 13-ej dnia 23 lutego br. do godziny 13-ej w dniu 24 lutego br. i będzie przeprowadzone w Centrum Szkoleniowo Konferencyjnym KZRS "SCH" przy ul. Odrębnej 4, Warszawa - Miedzeszyn.

Organizatorzy, dla osób zainteresowanych (konieczne zgłoszenie), zapewnią dojazd z Dworca Centralnego (zbiórka przy kasie nr 1, na dworcu o godzinie 13.00).

Koszt uczestnictwa w spotkaniu dla zrzeszonych podmiotów wyniesie 590 zł + 23% vat a dla podmiotów niezrzeszonych lub niewnoszących składek koszt wyniesie 690 zł + 23% vat. Faktury mogą być płatne na miejscu gotówką a w przypadku płatności dokonanej przelewem prosimy o zabranie potwierdzenia. Dopłata do pokoju 1-osobowego: 90 pln + vat

Swoje uczestnictwo wraz z zapotrzebowaniem na przejazd z dworca centralnego - prosimy potwierdzać przesyłając kartę zgłoszeniową na faks: (22) 827-86-80, 828-46-96 lub e-mail: kzrsiisn@poczta.onet.pl


Karta zgłoszeniowa do pobrania


Prezes Zarządu
Jerzy SzreterProgram Szkolenia

"Podsumowanie skutków ekonomicznych i społecznych po roku od wdrożenia niekorzystnych zmian do ustawy o rehabilitacji... Dyskusja na temat zapowiadanych zmian w ustawie o rehabilitacji."


23.02.2012 r. (czwartek)

13.00 - BUS z dworca centralnego (konieczne zgłoszenie)
13.00-14.00 - Zakwaterowanie i rejestracja uczestników
14.00-15.00 - Obiad
15.30- Otwarcie obrad

Sprawozdanie Zarządu Związku z realizowanych przez KZRSIiSN programów: "Wszechnica Wiedzy Spółdzielczości Inwalidzkiej", "Trójkąt Pożytku Publicznego", "Art Made Man", wydawnictwo "Nasze Sprawy" oraz plany Związku na rok 2012. Omówienie harmonogramu imprez Międzynarodowego Roku Spółdzielczości.
Prezentacja zmian w kondycji finansowej podmiotów wywołanych kolejnymi nowelizacjami ustawy o rehabilitacji. Postulaty środowiska w zakresie zmian legislacyjnych. Skutki podniesienia wymogów dotyczących utrzymania statusu ZPCHr.
Dyskusja - prowadzący: Prezes Zarządu KZRSIiSN Jerzy Szreter i przewodniczący Rady Związku Kazimierz Szempliński.

17.00-19.00 - Spotkanie z Sekretarzem Stanu w MPiPS Jarosławem Dudą Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych i Prezesem Zarządu PFRON Wojciechem Skibą

Tematy:
Sytuacja finansowa PFRON na rok 2012 i analiza zmian w zatrudnieniu osób niepełnosprawnych w roku 2011. Dyskusja nad zmianami w brzmieniu art. 22 ustawy o rehabilitacji i przeciwdziałaniu patologiom.
Omówienie planów rządowych w zakresie doraźnej i długofalowej polityki zatrudnienia osób niepełnosprawnych - strategia dla Polski 2030.

19.30 - Kolacja


24.02.2012 r. (piątek)

10.00-11.30 - Wypracowanie stanowiska Związku wobec omawianych uregulowań prawnych
11.30-12.00 - Podsumowanie szkolenia
12.30 - Obiad
Dodaj swój komentarz:
Wpisz sumę cyfr: 6 i 6

Uwaga!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu zpchr.info i nie ponosi on odpowiedzialności za treść wiadomości. Dodając powyższą wiadomość zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy.

Możesz również skorzystać z kompleksowej obsługi doradczo - konsultacyjnej zadając pytania i uzyskując odpowiedzi od naszych konsultantów. W tym celu zapraszamy do serwisu ReklamaAktualności serwisu    Współpraca    Sondaże
Copyright © Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych