szukaj w zasobach serwisu:
 
Internetowy serwis dla pracodawców osób niepełnosprawnych

Kalkulatory OBPON Szkolenia i doradztwo indywidualne w siedzibie firmy

Dla użytkowników
Kod dostępu:
  
Serwis informacyjny przesyłany na Twoją skrzynkę:
subskrypcja - informacje
 Wadomości
 Biznes informacje
 Szkolenia
 Unia Europejska
KZRSIiSN - informacje
ostatnia aktualizacja informacji: 2013-06-27 08:07:00
powrót do strony głównej działu KZRSIiSN - informacje

Jesteś w dziale: KZRSIiSN - informacje
Drukuj A A A

26.06.2012 - 08:32 Konferencja KZRSIiSN: 'Realizowane i zapowiadane zmiany w systemie wsparcia zatrudnienia osób niepełnosprawnych. V Kongres Spółdzielczy - przygotowania i ocena kondycji spółdzielczego sektora ZPChr', 5-6 lipca 2012 r. Warszawa

 

Warszawa, dnia 26.06.2012 r.

Szanowni Państwo:
Szanowny Pan/Pani
Prezes Zarządu Spółdzielni
lub innego zakładu pracy chronionejZapraszamy na konferencję szkoleniowo-konsultacyjną w dniach 5 - 6 lipca 2012 roku

pt. "Realizowane i zapowiadane zmiany w systemie wsparcia zatrudnienia osób niepełnosprawnych.
V Kongres Spółdzielczy - przygotowania i ocena kondycji spółdzielczego sektora ZPChr"


Spotkanie, na które zapraszamy ma na celu omówienie już realizowanych zmian w ustawie o rehabilitacji oraz ocenę skutków zmian zasadniczo już ustawowo przesądzonych, ale jeszcze nie wdrożonych (likwidacja samodzielności PFRON, zrównanie rynku chronionego i otwartego...). W naszej ocenie utrzymanie dotychczasowej tendencji ograniczania systemu wsparcia poprawia wprawdzie kondycję finansową PFRON, ale zdecydowanie pogarsza sytuację wielu zpchr zwłaszcza w warunkach kryzysu. Pragniemy o tych sprawach dyskutować z przedstawicielami Rządu, Parlamentu i PFRON.

Udział w spotkaniu zapowiedzieli Przewodniczący Podkomisji Sejmowej d/s Osób Niepełnosprawnych Poseł Marek Plura, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Pan Minister Jarosław Duda oraz Prezes PFRON Wojciech Skiba.
Ich obecność pozwoli bezpośrednio przekazać wypracowane wspólnie postulaty legislacyjne środowiska oraz zapoznać się z zamierzeniami Resortu i Parlamentu w tym zakresie.

Szkolenie przewidziane jest od godziny 13-ej dnia 5 lipca br. do godziny 13-ej w dniu 6 lipca br. i będzie przeprowadzone w Warszawie w Hotelu WALD ul. Połczyńska 52.Organizatorzy, dla osób zainteresowanych (konieczne zgłoszenie), zapewnią dojazd z Dworca Centralnego (zbiórka przy kasie nr 1, na dworcu o godzinie 13.00).

Koszt uczestnictwa w spotkaniu dla zrzeszonych podmiotów wyniesie 590 zł + 23 % vat a dla podmiotów niezrzeszonych lub niewnoszących składek koszt wyniesie 690 zł + 23 % vat.
Faktury mogą być płatne na miejscu gotówką a w przypadku płatności dokonanej przelewem prosimy o zabranie potwierdzenia. Dopłata do pokoju 1-osobowego: 90 zł + vat

Swoje uczestnictwo wraz z zapotrzebowaniem na przejazd z dworca centralnego prosimy potwierdzać przesyłając kartę zgłoszeniową na faks: (22) 827-86-80, 828-46-96 lub e-mail: kzrsiisn@poczta.onet.pl


Karta zgłoszeniowa do pobrania


Prezes Zarządu
Jerzy Szreter
Program Szkolenia


05.07.2012 r. (czwartek)

13.00 - BUS z dworca centralnego (konieczne zgłoszenie)
13.00 - 14.00 - Zakwaterowanie i rejestracja uczestników
14.00 - 15.00 - Obiad
15.30 - Otwarcie obrad


  • Sprawozdanie Zarządu Związku z przygotowań do V Kongresu Spółdzielczości i obchodów Międzynarodowego Roku Spółdzielczości.
  • Prezentacja osiągnięć programu ART MADE MAN realizowanego przez KZRSiSN.
  • Omówienie założeń nowelizacji ustawy o rehabilitacji
  • Dyskusja - prowadzący: Prezes Zarządu KZRSIiSN Jerzy Szreter i przewodniczący Rady Związku Kazimierz Szempliński.

17.00 - 19.00 - Spotkanie z Sekretarzem Stanu w MPiPS Jarosławem Dudą Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych i Prezesem Zarządu PFRON Wojciechem Skibą oraz Posłem Markiem Plurą Przewodniczącym Podkomisji ds. Osób Niepełnosprawnych.


Tematy:
  • Sytuacja finansowa PFRON na rok 2012 i 2013, oraz analiza zmian w zatrudnieniu osób niepełnosprawnych. Dyskusja nad zmianami wprowadzonymi ostatnią nowelizacją.
  • Omówienie planów rządowych w zakresie doraźnej i długofalowej polityki zatrudnienia osób niepełnosprawnych - strategia dla Polski 2030.

19.30 - Kolacja


06.07.2012 r. (piątek)

10.00 - 11.30 - Wypracowanie stanowiska Związku wobec omawianych uregulowań prawnych
11.30 - 12.00 - Podsumowanie szkolenia
12.30 - Obiad


 

 

Dodaj swój komentarz:
Wpisz sumę cyfr: 5 i 5

Uwaga!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu zpchr.info i nie ponosi on odpowiedzialności za treść wiadomości. Dodając powyższą wiadomość zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy.

Możesz również skorzystać z kompleksowej obsługi doradczo - konsultacyjnej zadając pytania i uzyskując odpowiedzi od naszych konsultantów. W tym celu zapraszamy do serwisu ReklamaAktualności serwisu    Współpraca    Sondaże
Copyright © Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych