szukaj w zasobach serwisu:
 
Internetowy serwis dla pracodawców osób niepełnosprawnych

Kalkulatory OBPON Szkolenia i doradztwo indywidualne w siedzibie firmy

Dla użytkowników
Kod dostępu:
  
Serwis informacyjny przesyłany na Twoją skrzynkę:
subskrypcja - informacje
 Wadomości
 Biznes informacje
 Szkolenia
 Unia Europejska
KZRSIiSN - informacje
ostatnia aktualizacja informacji: 2013-06-27 08:07:00
powrót do strony głównej działu KZRSIiSN - informacje

Jesteś w dziale: KZRSIiSN - informacje
Drukuj A A A

10.06.2013 - 13:01 Konferencja KZRSIiSN: 'Zagrożenia dla kontynuacji wsparcia zatrudnienia w formie subwencji płacowych w świetle najnowszej wersji regulacji unijnej dotyczącej dopuszczalności pomocy publicznej od roku 2014', 20-21 czerwca 2013 r. Warszawa

 

Warszawa, dnia 05.06.2013 r.

Szanowny Pan/Pani
Prezes Zarządu Spółdzielni
ub innego zakładu pracy chronionejZapraszamy na konferencję szkoleniowo-konsultacyjną w dniach 20-21 czerwca 2013 roku, pt.:

"Zagrożenia dla kontynuacji wsparcia zatrudnienia w formie subwencji płacowych w świetle najnowszej wersji regulacji unijnej dotyczącej dopuszczalności pomocy publicznej od roku 2014"


zorganizowaną w Centrum Konferencyjnym WALD przy ul. Połczyńskiej 52 w Warszawie.
Spotkanie na które zapraszamy w jakże ekspresowym tempie ma na celu zapoznanie środowiska z realnym zagrożeniem wprowadzenia w życie nowej regulacji unijnej dotyczącej tzw: wyłączeń grupowych (GBER). Projekt nowego rozporządzenia w sprawie wyłączeń grupowych które ma od 1 stycznia 2014 zastąpić dotychczasowe regulacje uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne ze wspólnym rynkiem, został właśnie opublikowany przez Komisję Europejską. Projekt ten w istotny sposób zmienia dotychczasowe zasady udzielania pomocy publicznej, które w przypadku ich przyjęcia mogą mieć wpływ na wstrzymanie możliwości wypłaty subwencji płacowych w dotychczasowym kształcie i wielkości. Wstrzymanie wypłaty dofinansowań w związku z koniecznością notyfikacji tej formy pomocy i wielkości przez Komisję Europejską może trwać od kilku do kilkunastu miesięcy. W związku z tym, że taka sytuacja miałaby katastrofalne skutki dla zatrudnienia osób niepełnosprawnych konieczna jest zdecydowana i szybka reakcja Ministerstwa Pracy będącego stroną negocjacji dotyczących nowych regulacji. Prace Ministerstwa w kierunku zawetowania niekorzystnych rozwiązań oraz wprowadzenia zapisów chroniących nasz system wsparcia, są zaawansowane. Na spotkaniu chcielibyśmy zapoznać Państwa z projektem rozporządzenia "GBER" oraz "z pierwszej ręki" przybliżyć aktualny stan negocjacji, bowiem w spotkaniu zapowiedział swój udział Pan Minister Jarosław Duda - Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Spotkanie będzie okazją do dyskusji na temat propozycji środowiska w zakresie wstrzymania niekorzystnych zmian.

Szkolenie przewidziane jest od dnia 20 czerwca 2013 r. od godziny 13-ej do 21 czerwca 2013 r. do godziny 13-ej i będzie przeprowadzone w Centrum Konferencyjnym WALD ul. Połczyńska 52 w Warszawie (stara trasa wyjazdowa na Poznań).Organizatorzy, dla osób zainteresowanych (konieczne zgłoszenie), zapewnią dojazd spod Dworca Centralnego (zbiórka przy kasie nr 1, na dworcu o godzinie 13.00).

Koszt uczestnictwa w spotkaniu wyniesie 590 zł + 23 % VAT i będzie płatny na miejscu gotówką (ograniczona liczba pokoi jednoosobowych, dopłata 110 zł + 23 % VAT). W przypadku płatności dokonanej przelewem prosimy o zabranie potwierdzenia.

Swoje uczestnictwo wraz z zapotrzebowaniem na przejazd z dworca centralnego - prosimy potwierdzać przesyłając kartę zgłoszeniową na faks: (22) 827-86-80, 828-46-96 lub e-mail: kzrsiisn@poczta.onet.pl

Prezes Zarządu
Jerzy Szreter
PROGRAM SZKOLENIA


20.06.2013 r. (czwartek)
 
13.00 - BUS z dworca centralnego (konieczne zgłoszenie)
13.00 - 14.00 - Zakwaterowanie i rejestracja uczestników
14.00 - 15.00 - Obiad
15.30 - Otwarcie obrad - poprowadzi Prezes Zarządu KZRSIISN Jerzy Szreter

- Prezentacja założeń projektu nowej regulacji i ich wpływ na możliwości wsparcia zatrudnienia osób niepełnosprawnych w formie subwencji płacowych od roku 2014.
- Dyskusja - prowadzący: Prezes Zarządu Jerzy Szreter i przewodniczący Rady Związku Ryszard Płusa
 
17.00 - 19.00 - Spotkanie z Sekretarzem Stanu w MPiPS Jarosławem Dudą Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Prezentacja postępu negocjacji i szans wprowadzenia rozwiązań korzystnych i gwarantujących ciągłość udzielania pomocy w formie subwencji. Stanowisko strony Rządowej oraz harmonogram prac związanych konsultacjami międzynarodowymi wspomnianego projektu
19.30 - Kolacja
 
21.06.2013 r. (piątek)
 
10.00 - 11.30 - Wypracowanie stanowiska Związku wobec omawianych zagrożeń
11.30 - 12.00 - Podsumowanie szkolenia
12.30 - ObiadZałączniki:


 

Dodaj swój komentarz:
Wpisz sumę cyfr: 7 i 6

Uwaga!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu zpchr.info i nie ponosi on odpowiedzialności za treść wiadomości. Dodając powyższą wiadomość zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy.

Możesz również skorzystać z kompleksowej obsługi doradczo - konsultacyjnej zadając pytania i uzyskując odpowiedzi od naszych konsultantów. W tym celu zapraszamy do serwisu ReklamaAktualności serwisu    Współpraca    Sondaże
Copyright © Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych